logo Ekocentrum Podhoubí

Ekoškola pro MŠ

P1150763Ekocentrum Podhoubí je krajským koordinátorem mezinárodního programu Ekoškola v MŠ pro Prahu a Středočeský kraj. Nabízíme zkušenosti s realizací programu v naší Ekoškolce  Rozárce i příklady dobré praxe z ostatních školek a škol.

Chcete společně s dětmi pečovat o prostředí vaší školky i její okolí, zlepšovat ho a být k němu šetrní? Zapojte se do programu Ekoškola a s pomocí 7 kroků dokážete malé i velké změny. Zažijete jedinečnou spolupráci dětí a dospelých, stanete se součástí mezinárodní sítě Ekoškol.

Chcete vědět o programu více? Srdečně vás zveme na naše semináře.

SEMINÁŘE PRO NEZAPOJENÉ ŠKOLKY:

SEZNAMTE SE S EKOŠKOLOU. ÚVODNÍ SEMINÁŘ.

Jste mateřskou školou, která se aktivně věnuje ekologickým aktivitám, a hledáte pro vaše aktivity smysluplné zastřešení?

Přijďte na náš úvodní seminář a seznamte se s mezinárodním programem Ekoškola a jeho unikátní metodikou 7 kroků. Setkání se mohou zúčastnit MŠ zapojené i nezapojené do programu Ekoškola pro MŠ, které chtějí získat více informací o mezinárodním programu Ekoškola. Seznámíme se s propracovanou metodikou programu Ekoškola, s jeho filozofií a cíli. Setkání je akreditovaným seminářem, je zdarma a k dispozici bude drobné občerstvení, káva a čaj.

KDY: pátek, 29. března 2019, 9:30 – 15:30
KDE: Oranžérie Trojského zámku ((u spodního vchodu do zahrady zámku), Praha 7 – Troja

Přihlásit se můžete ZDE

Uzávěrka přihlášek je v úterý 26. března 2019. Vaše přihláška je závazná, zrušit ji můžete pouze na emailu: martina.hoferova@podhoubi.cz, nebo telefonicky: 732 186 786.

 

SEMINÁŘE PRO ZAPOJENÉ ŠKOLKY:

SEMINÁŘ DOBRÉ PRAXE 

Jste školka zapojená v programu Ekoškola a zajímá vás, jak program realizují v dalších školkách?
Přijďte s námi sdílet i vaše zkušenosti a inspirovat se. Představíme vám, jak program funguje v 8 třídní MŠ Na Děkance v centru Prahy. Podíváme se na nové příklady i materiály především ke krokům Analýza a Plán činností a budeme společně sdílet vše, na co při realizaci 7 kroků narážíte. Setkání je akreditovaným seminářem, je zdarma a k dispozici bude drobné občerstvení, káva a čaj.

KDY: pátek, 17. května 2019, 9:00 – 15:00
KDE: MŠ Na Děkance 130/2, Praha – Vyšehrad.

Přihlásit se můžete ZDE.

Uzávěrka přihlášek je v úterý 14. května 2019. Vaše přihláška je závazná, zrušit ji můžete pouze na emailu: martina.hoferova@podhoubi.cz, nebo telefonicky: 732 186 786.

OSOBNÍ KONZULTACE

Došlo ve vaší školce  v rámci programu ke změnám, chcete se s námi poradit nebo sdílet, jak se vám v Ekoškole daří? Rádi vás navštívíme a poskytneme osobní konzultaci.

 

KONTAKT:

Martina Hoferová
Koordinátorka programu pro Prahu a střední Čechy 
Ekocentrum Podhoubí
martina.hoferova@podhoubi.cz
tel.: +420 732 186 786
Více o projektu Ekoškola pro MŠ a možnosti k přihlášení:
 www.ekoskola.czwww.eko-skolky.cz

Ekoškolka v Rozárce – jak funguje program v praxi

Jádrem programu Ekoškola je metodika 7 kroků, která staví na aktivitě dětí a jejich spolupráci s učiteli, rodiči, vedením školy, provozními zaměstnanci a dalšími členy místní komunity. Díky spojení metodiky 7 kroků s konkrétními tématy je Ekoškola na celém světě oceňována jako program, který přináší výsledky na mnoha úrovních. Ekoškolky pomáhají dětem, učitelům a rodičům vytvořit ve školce příjemnější, demokratičtější a přírodě bližší místo k životu.

červen jahody v třešňovceV Ekoškolkách se děti, učitelé a rodiče stávají partnery. Společně zlepšují mateřskou školu a její okolí. Děti se učí samostatně rozhodovat, promýšlet své činy a přebírat zodpovědnost.

“VELKÉ ZMĚNY ZAČÍNAJÍ OD NEJMENŠÍCH”

 


Ekoškolky jsou v České republice otevřeny pro všechny zájemce od ledna 2015. Jejich uvedení do mateřských škol předcházelo dvouleté testování.


 

praha-logo-240x300Sdružení TEREZAClipboard0110 let Ekoškoly