logo Ekoškolka Rozárka
logo Ekocentrum Podhoubí

Náš tým

Vedení školky

11-11-20-Petra-Charvatova-225x300Petra Charvátová - ředitelka Ekoškolky Rozárky, učitelka na Smíchově

Vystudovala jsem zdravotní školu obor dětská sestra se zaměřením na psychologii dítěte. Absolvovala jsem kurzy z oblasti výchovy a vzdělávání dětí, například Montessori pedagogiku, jógu s dětmi, Respektovat a být respektován.

V Rozárce působím jako ředitelka a učitelka u nejmenších dětí, jsem zde již sedmým rokem. Myslím, že dobře učit a vychovávat nelze bez lásky, pochopení a tolerance. Šťastné děti a dobrá nálada ve třídě jsou pro mě tím nejdůležitějším.

Volný čas trávím nejraději v přírodě, ráda chodím po horách a zacvičím si jógu.

 

 

 

DSC07234Hana Weiserředitelka Ekocentra Podhoubí

Vystudovala jsem Přírodovědeckou fakultu UK obor zoologie, ekologie.

V Ekocentru Podhoubí působím již od roku 2008. Od července 2011 jsem převzala agendu PR a marketingu, komunikace s médii a firemními partnery. Podílela jsem se na koordinaci, propagaci a programovém řízení grantových projektů a na přípravách akcí pro veřejnost i naše děti. Od roku 2019 jsem se po mateřské dovolené vrátila na pozici ředitelky

Volný čas trávím nejraději v přírodě s manželem, dětmi a kamarády. Ráda objevuji nová místa – blízká i vzdálená.

 

 

 


Učitelé v Rozárce v Troji

Lukáš 

1-DSC03029Vystudoval jsem SOŠPg v Nové Pace se zaměřením na předškolní a mimoškolní pedagogiku a dále ve studiu pokračuji na Pedagogické fakultě TU v Liberci v oboru Volnočasová pedagogika.

V univerzitní školce v Liberci, kde jsem rok pracoval jako učitel, jsem se blíže seznámil se systémem Montessori a s prvky waldorfu. Čtvrtým rokem vedu volnočasový kroužek LARP se zaměřením na dramatickou tvorbu a improvizaci ve volnočasovém středisku K-klub v Jičíně.

V Ekoškolce Rozárce působím již pátým rokem a nemíním přestat! ;-)

Ve volném čase se rád věnuji hudbě, šermu, larpu, slack-line a dlouhým procházkám.

 

 


Doubravka

DoubiStuduji vysokou školu obor Všeobecná sestra v Praze. Šestým rokem jsem aktivní vedoucí ve skautském oddílu, kde jsem také 5 let asistovala chlapci s Downovým syndromem.

Během práce v lesní školce jsem přičichla k dalším směrům v předškolní pedagogice. Když jsem pak chtěla vědět a umět víc, našla jsem Rozárku, kde pracuji jako asistentka na obou pobočkách. Mám zde pokaždé radost, že mohu trávit velkou část dne s dětmi venku a být součástí projektu, který má smysl.

Ráda si hraji a objevuji. Mou vášní je chůze, běh, plavání, pobyt v přírodě a tvoření.

 

 

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Učitelé v Rozárce na Smíchově

Eva 

EvaVystudovala jsem Malbu na Fakultě umění a designu LS na ZČU, zároveň bakalářský obor Vizuální kultura na Pedagogické fakultě.

Moje první setkáním s vedením dětí bylo ve skautském oddílu Světlušek. Další zkušeností pro mě byla výuka výtvarných kurzů v Domě dětí a mládeže. Zde se mi zalíbila práce s dětmi předškolního věku, hlavně jejich nezkalený pohled na svět, nekončící fantazie a tvůrčí nadšení.

Po ukončení školy jsem chtěla zkusit více alternativní prostředí a tak jsem se dostala do Rozárky, kde se mi líbí, že s dětmi trávíme hodně času venku. Aktuálně jsem absolvovala kurz Permakulturní pedagogiky.

Moc ráda cestuji, ať už po Čechách nebo v zahraničí. V posledních letech jsem si oblíbila plachtění v Chorvatsku. Jinak ráda čtu, dám si dobré víno a zajdu s kamarády na výstavu nebo koncert.

 

 

Peťa

Peťa Z180x237Vystudovala jsem SPgŠ v Litomyšli obor předškolní a mimoškolní pedagogika se specializací dramatické výchovy. Během své praxe jsem se blíže seznámila s alternativními přístupy waldorfské, montessori a lesní pedagogiky. Absolvovala jsem kurz Permakulturní pedagogiky, Montessori pedagogiky a kurz Respektovat a být respektován.

Do Rozárky mě přivedl zájem o ekologickou výchovu a její uplatnění u dětí v předškolním věku. Častý pobyt venku za každého počasí, možnost společně s dětmi pozorovat a s úctou zkoumat přírodu v jejích podobách.

Ve volném i pracovním čase ráda hraji na kytaru a jiné nástroje, věnuji se dramatice. Navštěvuji alternativní divadelní scény a výletuji.


 

 


Ostatní zaměstnanci

Martina Macháčková – finance

Vystudovala jsem Střední ekonomickou školu v Praze. Poté jsem působila jako projektový a finanční manager ve vydavatelství týdeníku Respekt a několika neziskových organizacích. Po delší praxi ve finančním controllingu větších firem a rodičovské dovolené, jsem se přidala k týmu Podhoubí. Zde se starám o finance a tabulky, které mám ráda stejně jako dobrou knihu ve chvílích klidu u dobré kávy.

 

Jana Knappová – koordinátorka EVP 
Jana KnappovaVystudovala jsem obor aplikovaná ekologie na ČZU, doktorský obor ekologie jsem absolvovala na UK. Po narození první dcery jsem se ponořila do samostudia pedagogiky, kombinovaného s prací na univerzitě a v Botanickém ústavu. Rok jsem vedla přírodovědný kroužek v MŠ inspirovaný pedagogikou Marie Montessori.

Do Podhoubí mě přivedla touha vyměnit vědeckou práci za něco veselejšího, akčnějšího, s viditelnějším a hmatatelnějším výsledkem.

Volného času se třemi dětmi moc nezbývá, ale ráda bych se někdy vrátila ke zpívání ve sboru, hře na kytaru a tancování. Zatím nejvíc odpočívám tulením a čtením pohádek.

 

 

 

 

Martina Hoferová – koordinátorka Ekoškoly pro MŠ v Praze a Středočeském kraji

Vystudovala jsem obor Andragogika a v oblasti vzdělávání se věnuji zejména ekologické výchově. Dlouhodobě jsem působila v oddíle mladých ochránců přírody Děti lesa. Při studiu jsem začala spolupracovat se vzdělávacím centrem TEREZA na programu Ekoškola a dalších projektech. Absolvovala jsem kurz Čtením a psaním ke kritickému myšlení i řadu seminářů z oblasti zážitkové pedagogiky, ekologické výchovy a psychologie.

Když jsem pro syna hledala ideální školku, našla jsem ji v Rozárce. Ekoškolka Rozárka a Ekocentrum Podhoubí si získaly nás oba. Mám zde možnost, nadále se věnovat programu Ekoškola jako krajský koordinátor. Osobními konzultacemi a pomocí seminářů podporuji školky zapojené v programu a také koordinuji Ekotým v trojské Rozárce. Pomáhám zároveň s provozem školky, aby byl šetrný k přírodě a děti i dospělí se zde cítili dobře.

Ve volném čase ráda s rodinou a přáteli poznávám nová místa v Čechách a na Slovensku. Ráda zajdu do divadla, na koncert a život si nedovedu představit bez dobré knihy. Velkou relaxací je pro mě sport, jezdím na kole, hraji volejbal a objevuji svět běhání.

Jan Čech - koordinátor obnovy sadu v Braníku

HonzaVystudoval jsem obor Historie a Pomocné vědy historické na FF MU v Brně. V Ekocentru Podhoubí pracuji od začátku roku 2010. Do srpna 2013 jsem měl na starosti přípravu a koordinaci ekologických výukových programů pro MŠ, ZŠ a SŠ. Jako učitel v Rozárce jsem působil dva roky a dělal tuto práci rád, protože máloco člověka tak povzbudí jako spokojené dětské úsměvy.

Od září 2013 vedu projekt na obnovu zpustlého sadu pod Jiráskovou čtvrtí na Praze 4, do jehož realizace je zapojena místní komunita i děti a rodiče z Rozárky.

Baví mě historie, tvorba rodokmenů, vzdělávání menších i větších lidí. Mám rád přírodu, sport, knihy (teď na ně nebylo moc času), společenské i nespolečenské hry, dobře odvedenou práci a kvalitní červené víno.:-)