logo Ekoškolka Rozárka
logo Ekocentrum Podhoubí

Náš tým

Vedení školky

11-11-20-Petra-Charvatova-225x300Petra Charvátová - ředitelka Ekoškolky Rozárky, učitelka na Smíchově

Vystudovala jsem zdravotní školu obor dětská sestra se zaměřením na psychologii dítěte. Absolvovala jsem kurzy z oblasti výchovy a vzdělávání dětí, například Montessori pedagogiku, jógu s dětmi, Respektovat a být respektován.

V Rozárce působím jako ředitelka a učitelka u nejmenších dětí, jsem zde již sedmým rokem. Myslím, že dobře učit a vychovávat nelze bez lásky, pochopení a tolerance. Šťastné děti a dobrá nálada ve třídě jsou pro mě tím nejdůležitějším.

Volný čas trávím nejraději v přírodě, ráda chodím po horách a zacvičím si jógu.

 

 

 

DSC07234Hana Weiserředitelka Ekocentra Podhoubí

Vystudovala jsem Přírodovědeckou fakultu UK obor zoologie, ekologie.

V Ekocentru Podhoubí působím již od roku 2008. Od července 2011 jsem převzala agendu PR a marketingu, komunikace s médii a firemními partnery. Podílela jsem se na koordinaci, propagaci a programovém řízení grantových projektů a na přípravách akcí pro veřejnost i naše děti. Od roku 2019 jsem se po mateřské dovolené vrátila na pozici ředitelky

Volný čas trávím nejraději v přírodě s manželem, dětmi a kamarády. Ráda objevuji nová místa – blízká i vzdálená.

 

 

 


Učitelé v Rozárce v Troji

Lukáš 

1-DSC03029Vystudoval jsem SOŠPg v Nové Pace se zaměřením na předškolní a mimoškolní pedagogiku a dále ve studiu pokračuji na Pedagogické fakultě TU v Liberci v oboru Volnočasová pedagogika.

V univerzitní školce v Liberci, kde jsem rok pracoval jako učitel, jsem se blíže seznámil se systémem Montessori a s prvky waldorfu. Čtvrtým rokem vedu volnočasový kroužek LARP se zaměřením na dramatickou tvorbu a improvizaci ve volnočasovém středisku K-klub v Jičíně.

V Ekoškolce Rozárce působím již pátým rokem a nemíním přestat! ;-)

Ve volném čase se rád věnuji hudbě, šermu, larpu, slack-line a dlouhým procházkám.

 

 

 

Marie

MaruškaVystudovala jsem Arteterapii na UPOL a Biologii na Píirodovědecké fakultě UK. Absolvovala jsem mj. kurzy Montessori a Waldorfské pedagogiky.

Do Rozárky přináším zkušenosti učitelky dětí (3 – 12 let) ve Waldorfské škole v Houstonu v USA, v bilingvních a jazykových školách v ČR i lektorky výtvarných, hudebních, tanečních, jazykových nebo ekovýchovných workshopů či dílen pro děti a dospělé.

Mezi mé koníčky patří textilní umění a řemeslo (předení vlny, výroba hraček a loutek, šití oblečení…), improvizace na housle, pečení, příběhy a pobyt v přírodě.

 

 

 

 

Míša

MíšaVystudovala jsem Obchodní akademii v Karlových Varech. Ve dvaceti letech jsem se odstěhovala do USA, kde jsem kromě studia jazyků téměř deset let pracovala s dětmi v rodinách. V multikulturní společnosti jsem poznala různé přístupy k výchově a vzdělávaní dětí. Získala jsem řadu zkušeností v oblasti dětského rozvoje a psychologie. Zajímám se o prvky Montessori pedagogiky, Permakulturní pedagogiky a Respektovat a být respektován.

V Rozárce mám na starosti Kulíšky – nejmenší děti. Hodně času za každého počasí trávím s dětmi venku. Čím je dítě špinavější, tím je šťastnější. Ráda s dětmi vařím. K dětem přistupuji individuálně a s láskou. Školka mi rychle přirostla k srdci.

Mám ráda cestování, přírodu, kávu, jógu, hudbu a tanec.

 

 


Tomáš

TomášStuduji pedagogickou fakultu v Českých Budějovicích. Zkušenosti s dětmi mám zejména jako lyžařský instruktor.

Do Ekoškolky Rozárky mě přivedl zájem o ekologická témata a smysluplnost, kterou vidím v práci s dětmi.

K mým zálibám patří sportovní aktivity v přírodě (kolo, běh, lyže, chůze). Moje láska k přírodě byla v dětství podpořená častými pobyty s rodinou na Šumavě a četbou knížek K. Klostermanna, E. T. Setona nebo J. Londona.

 

 

 

 

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Učitelé v Rozárce na Smíchově

Eva 

EvaVystudovala jsem Malbu na Fakultě umění a designu LS na ZČU, zároveň bakalářský obor Vizuální kultura na Pedagogické fakultě.

Moje první setkáním s vedením dětí bylo ve skautském oddílu Světlušek. Další zkušeností pro mě byla výuka výtvarných kurzů v Domě dětí a mládeže. Zde se mi zalíbila práce s dětmi předškolního věku, hlavně jejich nezkalený pohled na svět, nekončící fantazie a tvůrčí nadšení.

Po ukončení školy jsem chtěla zkusit více alternativní prostředí a tak jsem se dostala do Rozárky, kde se mi líbí, že s dětmi trávíme hodně času venku.

Moc ráda cestuji, ať už po Čechách nebo v zahraničí. V posledních letech jsem si oblíbila plachtění v Chorvatsku. Jinak ráda čtu, dám si dobré víno a zajdu s kamarády na výstavu nebo koncert.

 

 

Peťa

Vystudovala jsem SPgŠ v Litomyšli obor předškolní a mimoškolní pedagogika se specializací dramatické výchovy. Během své praxe jsem se blíže seznámila s alternativními přístupy waldorfské, montessori a lesní pedagogiky. Absolvovala jsem kurz montessori pedagogiky a kurz Respektovat a být respektován.

Do Rozárky mě přivedl zájem o ekologickou výchovu a její uplatnění u dětí v předškolním věku. Častý pobyt venku za každého počasí, možnost společně s dětmi pozorovat a s úctou zkoumat přírodu v jejích podobách.

Ve volném i pracovním čase ráda hraji na kytaru a jiné nástroje, věnuji se dramatice. Navštěvuji alternativní divadelní scény a výletuji.


Josefína

OLYMPUS DIGITAL CAMERAVystudovala jsem VOŠ při Konzervatoři Jaroslava Ježka, obor tvorba textu a scénáře. V současné době dálkově studuji psychologii. Absolvovala jsem řadu kurzů, např. Kurz chůvy do zahájení povinné školní docházky, Respektovat a být respektován atd. Dětem se profesně věnuji od r. 2012, kdy jsem začínala jako chůva v rodinách, organizovala letní tábory a vedla výtvarný nebo spisovatelský kroužek. Pracovala jsem v lesní školce Sedmikvítek a ve školce Člověka v tísni. Řadu let jsem dobrovolničila v organizaci Lata, kde jsem pomáhala dospívajícím klientům.

Na Rozárce mě zaujalo, že děti tráví hodně času venku, a že je zde stěžejní respektující přístup. Souzním s hodnotami Ekocentra Podhoubí.

Věnuji se hudbě, hraji na kytaru, na ukulele, na flétnu a zpívám. Ráda trávím čas s přáteli a v přírodě. Čtu, zabývám se příběhy, sny a jejich symbolikou. Zajímám se o psychologii a psychoterapii.

 

Káťa

KáťaVystudovala jsem teorii umění na Masarykově univerzitě v Brně a pracovala jako kostymérka a rekvizitářka v divadle Husa na Provázku v Brně. Aktuálně studuji předškolní pedagogiku na VOŠ pedagogické.

Poté, co jsem se stala maminkou, jsem oblast umění opustila a začala se věnovat práci, která mi dává větší smysl –  výchově nejmenších. Zkušenosti s dětmi mám také jako vedoucí letních táborů, lektorka kroužků nebo chůva v domácnosti. Respektující komunikace, kontaktní rodičovství či přírodní pedagogika jsou témata, která mě nepřestávají bavit žít i studovat.

Pracovat v Ekoškolce Rozárce bylo mým pracovním snem, jelikož ekologie je největším pilířem naši rodiny.

Ve volném čase se věnuji psaní blogu o ekologickém životním stylu, ručním pracím (plstění, šití, tkaní), bylinkaření a četbě.

 


Ostatní zaměstnanci

Martina Macháčková – finance

Vystudovala jsem Střední ekonomickou školu v Praze. Poté jsem působila jako projektový a finanční manager ve vydavatelství týdeníku Respekt a několika neziskových organizacích. Po delší praxi ve finančním controllingu větších firem a rodičovské dovolené, jsem se přidala k týmu Podhoubí. Zde se starám o finance a tabulky, které mám ráda stejně jako dobrou knihu ve chvílích klidu u dobré kávy.

Jan Čech - koordinátor obnovy sadu v Braníku

HonzaVystudoval jsem obor Historie a Pomocné vědy historické na FF MU v Brně. V Ekocentru Podhoubí pracuji od začátku roku 2010. Do srpna 2013 jsem měl na starosti přípravu a koordinaci ekologických výukových programů pro MŠ, ZŠ a SŠ. Jako učitel v Rozárce jsem působil dva roky a dělal tuto práci rád, protože máloco člověka tak povzbudí jako spokojené dětské úsměvy.

Od září 2013 vedu projekt na obnovu zpustlého sadu pod Jiráskovou čtvrtí na Praze 4, do jehož realizace je zapojena místní komunita i děti a rodiče z Rozárky.

Baví mě historie, tvorba rodokmenů, vzdělávání menších i větších lidí. Mám rád přírodu, sport, knihy (teď na ně nebylo moc času), společenské i nespolečenské hry, dobře odvedenou práci a kvalitní červené víno.:-)

 

 

 

Jana Knappová – koordinátorka EVP 
Jana KnappovaVystudovala jsem obor aplikovaná ekologie na ČZU, doktorský obor ekologie jsem absolvovala na UK. Po narození první dcery jsem se ponořila do samostudia pedagogiky, kombinovaného s prací na univerzitě a v Botanickém ústavu. Rok jsem vedla přírodovědný kroužek v MŠ inspirovaný pedagogikou Marie Montessori.

Do Podhoubí mě přivedla touha vyměnit vědeckou práci za něco veselejšího, akčnějšího, s viditelnějším a hmatatelnějším výsledkem.

Volného času se třemi dětmi moc nezbývá, ale ráda bych se někdy vrátila ke zpívání ve sboru, hře na kytaru a tancování. Zatím nejvíc odpočívám tulením a čtením pohádek.