logo Ekoškolka Rozárka
logo Ekocentrum Podhoubí

Náš tým

Vedení školky

Martina_uprMartina Hoferová - ředitelka Ekoškolky Rozárky, koordinátorka Ekoškoly pro MŠ v Praze a Středočeském kraji

Vystudovala jsem obor Andragogika a v oblasti vzdělávání se věnuji zejména ekologické výchově. Dlouhodobě jsem působila v oddíle mladých ochránců přírody Děti lesa. Při studiu jsem začala spolupracovat se vzdělávacím centrem TEREZA na programu Ekoškola a dalších projektech. Absolvovala jsem kurz Čtením a psaním ke kritickému myšlení i řadu seminářů z oblasti zážitkové pedagogiky, ekologické výchovy a psychologie.

Když jsem pro syna hledala ideální školku, našla jsem ji v Rozárce. Ekoškolka Rozárka a Ekocentrum Podhoubí si získaly nás oba. V Rozárce jsem pracovala nejprve jako zástupkyně ředitelky pro pobočku Troja a od 1. 7.  2021 jsem nastoupila na pozici ředitelky. Nadále se také věnuji programu Ekoškola jako krajský koordinátor.

Ve volném čase ráda s rodinou a přáteli poznávám nová místa v Čechách a na Slovensku. Ráda zajdu do divadla, na koncert a přečtu si dobrou knihu. Velkou relaxací je pro mě sport, jezdím na kole, hraji volejbal a objevuji svět běhání.

 

 

DSC07234Hana Weiserředitelka Ekocentra Podhoubí

Vystudovala jsem Přírodovědeckou fakultu UK obor zoologie, ekologie.

V Ekocentru Podhoubí působím již od roku 2008. Od července 2011 jsem převzala agendu PR a marketingu, komunikace s médii a firemními partnery. Podílela jsem se na koordinaci, propagaci a programovém řízení grantových projektů a na přípravách akcí pro veřejnost i naše děti. Od roku 2019 jsem se po mateřské dovolené vrátila na pozici ředitelky

Volný čas trávím nejraději v přírodě s manželem, dětmi a kamarády. Ráda objevuji nová místa – blízká i vzdálená.

 

 

 


Učitelé v Rozárce v Troji

Lukáš Kubín 

1-DSC03029Vystudoval jsem SOŠPg v Nové Pace se zaměřením na předškolní a mimoškolní pedagogiku a dále ve studiu pokračuji na Pedagogické fakultě TU v Liberci v oboru Volnočasová pedagogika.

V univerzitní školce v Liberci, kde jsem rok pracoval jako učitel, jsem se blíže seznámil se systémem Montessori a s prvky waldorfu. Čtvrtým rokem vedu volnočasový kroužek LARP se zaměřením na dramatickou tvorbu a improvizaci ve volnočasovém středisku K-klub v Jičíně.

V Ekoškolce Rozárce působím již pátým rokem a nemíním přestat! ;-)

Ve volném čase se rád věnuji hudbě, šermu, larpu, slack-line a dlouhým procházkám.

 

 

Terka Stará

Terka uprVystudovala jsem obor Sociální pedagogika VOŠSP v Praze. Z široké cílové skupiny, které se mohu v tomto oboru věnovat, jsem svou praxi zasvětila dětem. Prošla jsem si praxí v Klokánku, Základní logopedické škole nebo ve škole s prvky waldorfské pedagogiky.

V Rozárce působím jako učitelka u starších dětí. Myslím si, že školka by měla být laskavý, otevřený a bezpečný prostor, který dětem dává možnost objevovat okolní svět zcela přirozeně. A toto vše v Rozárce nacházím. Velkou inspirací je pro mě společné pozorování rytmu roku a pobyt venku s dětmi za jakéhokoliv počasí.

Ráda trávím čas v přírodě, nejraději se procházím po horách i plážích nebo se projíždím na skateboardu. Také se věnuji malování různými technikami, cvičím jógu nebo posedím se svými přáteli u dobrého vína a deskových her.

 

 

 

Helena Rohlíková

Vystudovala jsem VŠE v Praze obor mezinárodní obchod. Pracuji na částečný úvazek na pozici asistentky v malé firmě. Působila jsem jako au-pair ve Francii, Belgii a Velké Británii. Absolvovala jsem kurz Respektovat a být respektován.

V Rozárce vypomáhám od roku 2019. Líbí se mi zdejší přístup k dětem a častý pobyt venku za každého počasí. Můj nejmladší syn si příležitostný pobyt v Rozárce také velmi užívá.

Ráda trávím čas v přírodě, ať už pěšky nebo na kole. Zajímám se o permakulturu a udržitelný způsob života. Sem tam si zacvičím jógu.


Doubravka Klementová

DoubiStuduji vysokou školu obor Všeobecná sestra v Praze. Šestým rokem jsem aktivní vedoucí ve skautském oddílu, kde jsem také 5 let asistovala chlapci s Downovým syndromem.

Během práce v lesní školce jsem přičichla k dalším směrům v předškolní pedagogice. Když jsem pak chtěla vědět a umět víc, našla jsem Rozárku, kde pracuji jako asistentka. Mám zde pokaždé radost, že mohu trávit velkou část dne s dětmi venku a být součástí projektu, který má smysl.

Ráda si hraji a objevuji. Mou vášní je chůze, běh, plavání, pobyt v přírodě a tvoření.

 

 

 

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………………..

Ostatní zaměstnanci

Martina Macháčková – finance

Vystudovala jsem Střední ekonomickou školu v Praze. Poté jsem působila jako projektový a finanční manager ve vydavatelství týdeníku Respekt a několika neziskových organizacích. Po delší praxi ve finančním controllingu větších firem a rodičovské dovolené, jsem se přidala k týmu Podhoubí. Zde se starám o finance a tabulky, které mám ráda stejně jako dobrou knihu ve chvílích klidu u dobré kávy.

 

Jana Knappová – koordinátorka EVP 
Jana KnappovaVystudovala jsem obor aplikovaná ekologie na ČZU, doktorský obor ekologie jsem absolvovala na UK. Po narození první dcery jsem se ponořila do samostudia pedagogiky, kombinovaného s prací na univerzitě a v Botanickém ústavu. Rok jsem vedla přírodovědný kroužek v MŠ inspirovaný pedagogikou Marie Montessori.

Do Podhoubí mě přivedla touha vyměnit vědeckou práci za něco veselejšího, akčnějšího, s viditelnějším a hmatatelnějším výsledkem.

Volného času se třemi dětmi moc nezbývá, ale ráda bych se někdy vrátila ke zpívání ve sboru, hře na kytaru a tancování. Zatím nejvíc odpočívám tulením a čtením pohádek.

 

 

 

 

 

Jan Čech - koordinátor obnovy sadu v Braníku

HonzaVystudoval jsem obor Historie a Pomocné vědy historické na FF MU v Brně. V Ekocentru Podhoubí pracuji od začátku roku 2010. Do srpna 2013 jsem měl na starosti přípravu a koordinaci ekologických výukových programů pro MŠ, ZŠ a SŠ. Jako učitel v Rozárce jsem působil dva roky a dělal tuto práci rád, protože máloco člověka tak povzbudí jako spokojené dětské úsměvy.

Od září 2013 vedu projekt na obnovu zpustlého sadu pod Jiráskovou čtvrtí na Praze 4, do jehož realizace je zapojena místní komunita i děti a rodiče z Rozárky.

Baví mě historie, tvorba rodokmenů, vzdělávání menších i větších lidí. Mám rád přírodu, sport, knihy (teď na ně nebylo moc času), společenské i nespolečenské hry, dobře odvedenou práci a kvalitní červené víno.:-)