logo Ekoškolka Rozárka
logo Ekocentrum Podhoubí

O nás

Stravování

 

Ekoškolka Rozárka. Místo, kde mají děti čas vyrůst. Místo, kde rosteme všichni.

Směřujeme děti a dospělé k větší vnímavosti, aktivitě a ochotě měnit věci kolem sebe. Pečujeme o naše okolí a vzájemné vztahy. Učíme přemýšlet, chápat souvislosti a žít v rovnováze. Podporujeme radost z učení a objevování skrze společné zážitky a spolupráci.

Důvěřujeme dětem, sobě i lidem kolem nás. Jsme pravdiví a otevření – děláme to, co říkáme a říkáme to, co si myslíme.  Záleží nám na našem okolí, na přírodě a na vztazích, které vytváříme.

 

Příběh Rozárky

Vytvořili jsme místo, kde je dobře malým i velkým. Bezpečné, přátelské a inspirativní.

Již od roku 2005 se věnujeme ekologii a vzdělávání. Tyto zkušenosti dnes uplatňujeme v našich dvou školkách, které jsme postupně založili. Sdílíme názor, že člověk se zásadně utváří v útlém věku. Jsme rádi, že přispíváme k tomu, aby tato cesta byla pro děti radostná a přirozená.

Proto děti vedeme k respektu k sobě i přírodě, celkově zdravému přístupu k životu. Dáváme jim prostor rozvíjet se a objevovat svět svým vlastním tempem. Děti jsou hodně venku, nebojí se umazat. Bahno, louže, klacíky, mech by bylo škoda minout :)

Důležitý je pro nás další přesah, setkáváme se s rodiči, učiteli i našimi sousedy na společných akcích a seminářích. Společně měníme naše okolí.

IMG_7899